fbpx

Tags : Владевци

МВР со детали за сообраќајката кај Владевци

На 13.05.2023 околу 18:30 часот на магистралниот пат A4 Струмица-Радовиш кај село Владевци, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет спарк“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Т.(18) од село Сушево, струмичко и мотоцикл „кавасаки“ со кочански регистарски ознаки, управуван од С.К.(58) од Кочани. На местото на несреќата починала сопатничката на мотоциклот Р.К.(44) од […]

Сообраќајна несреќа кај Владевци, патот Струмица-Радовиш во целосен прекин

Поради сообраќајна незгода на магистралниот пат Струмица – Радовиш, сообраќајот е во целосен прекин во двата правци, информираа од АМСМ. Според првичните информации од полицијата, несреќата се случила кај селото Владевци околу 18:40 часот и во неа учествувале мотоцикл и автомобил. Повеќе информации од полицијата најавуваат за подоцна.

МВР со детали за вчерашната сообраќајка кај Владевци во која

На 27.03.2023 година во 14:50 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А4 Радовиш-Струмица, на делница од с.Владевци до с.Радичево, струмичко, Н.Р.(28) од с.Злеово, радовишко, управувајќи патничко возило „бмв” со струмички регистерски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците […]

Изгоре комбајн кај селото Владевци

Денеска во 13:25 часот, во атарот на село Владевци, ТППЕ Струмица со едно против пожарно возила и 4 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запален комбајн, соопштија струмичките пожарникари. Пожарот е локализиран и ликвидиран кратко време по пристигнувањето.

Bu Coffee House од Струмица победници на Street basket Владевци

Екипата на  Bu Coffee House од Струмица e победник на  турнирот во улична кошарка Street basket Владевци 2022, кој по повод празникот Успение на Пресвета Богородица, се одржа на  26 и 27 август 2022 година во населеното место Владевци. Второто место им припадна на екипата  Фурна Чешма од Радовиш,  за третото место се изборија EON […]

По удар од мотоцикл загинал пешак во селото Владевци

Вчера во 21:55 часот во СВР Струмица било пријавено дека во село Владевци, струмичко, во близина на крстосница со патот кој води за село Сушево, струмичко, мотоцикл „јамаха“ со штипски регистарски ознаки, управуван од Т.Т.(50) од Радовиш, удрил во пешакот К.Ѓ.(70) од село Милетино, општина Брвеница, Тетово., соопштија од МВР. Притоа, пешакот починал на местото, […]

Сообраќајка кај Владевци, нема повредени и загинати

Во сообраќајка која се случи по 17:00 часот на патот Струмица-Радовиш, кај селото Владевци нема повредени и загинати, а причинета е само материјална штета, информираше портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова. Заради сообраќајката повеќе од еден час беше во прекин сообраќајот за товарни возила. Во сообраќајната незгода учествувале две патнички возила, а увид извршила полицијата, […]