fbpx

Tags : Владо Илиевски

Владо Илиевски на тренинг со најмладите кошаркари, донираше 100 топки

-Владо Илиевски се врати на местото од каде што започна се. Заедно со тренерите од КК „Струмица“ одржа тренинг со генерацијата М12, на којшто работеше со младите кошаркари и им пренесе мал дел од кошаркарската магија, објавија од клубот. -Голема благодарност до него што е дел од младинската школа на КК Струмица, за кошаркарското знаење […]

Одбележан патрониот празник на Струмица, награда за животно дело за

Општина Струмица го одбележа Денот на заштитниците на градот-Светите петнаесет Тивериополски свештеномаченици. Во истоимената црква се одржа света литургија на која присуствуваа градоначалникот Костадин Костадинов и неговите гости, меѓу кои беше и евроамбасадорот Дејвид Гир, членови на Советот и голем број граѓани.Одбележувањето продолжи во Центарот за култура ,,Антон Панов” каде се одржа свечената седница на […]