fbpx

Tags : зграда

ЦУК:пожар во подрум во зграда во Богданци, станарите евакуирани со

Во Богданци пожарникарите од ТППЕ Гевгелија вчера од 08:10 до 11:40 часот, со 8 пожарникари и 3 против пожарни возила гаснеле запалена подрумска просторија во зграда на ул.„Маршал Тито“ бр.130 во Богданци. Во текот на интервенцијата, станарите од зградата биле евакуирани со корпа со кран од страна на фирмата „Пеливан компани“. Фото: архива

Општинската зграда осветлена во портокалово за деновите на активизам против

-Ја осветливме општинската зграда со портокалови филтри и се вклучивме во кампањата „16 дена активизам против родово базирано насилство“, објави вечерва градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов. -Сега и секогаш ќе бидам против сите видови насилство и ја давам мојата поддршка на сите активности со кои се подига јавната свест за спротивставување на насилството и ќе […]