fbpx

Тројца повредени во синоќешната сообраќајка кај Муртино

 Тројца повредени во синоќешната сообраќајка кај Муртино

Три лица се повредени во синоќешната сообраќајка која се случи на влезот во селото Муртино, во која учествувале трактор и автомобил „мерцедес“.

Од тракторот се повредени двајца, а повреден е и возачот на „мерцедесот“.

Повредените се пренесени на лекување во струмичката болница.

Share via
Copy link