fbpx

Tags : тројца повредени

Тројца повредени во сообраќајна несреќа во Струмица

Попладнево во 16:30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Климент Охридски“ и „Братство Единство“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Б.(77) од Струмица и товарно возило „фиат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Л.(45) од Струмица, соопштија од СВР […]

Полициски билтен: тројца повредени во сообраќајка на патот Струмица-Радовиш, пронајдена

На 12.10.2023 во 09.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат Струмица-Радовиш, на делница помеѓу селата Владевци и Радичево, се случила сообраќајна несреќа помеѓу влекач „волво“ со полуприколка, со струмички регистарски ознаки, управуван од В.Н.(60) од Струмица и патничко возило „хонда“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од Љ.И.(46) од село Воиславци, радовишко. Во несреќата […]

Камион излетал од патот кон Доброшинци, тројца повредени

Вчера во 05:30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат кој води од крстосница со магистрален пат А4 кон село Доброшинци, струмичко, В.В.(54) од село Чанаклија, струмичко, управувајќи товарно моторно возило „ивеко“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил […]

Тројца повредени во сообраќајка на патот Струмица-Ново Село

Три лица се повредени во сообраќајка која се сличила во 13:30 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село во близина кај клучката за село Сачево. Според информацијата од портпаролот на СВР Струмица, Александра Трајанова, во незгодата учествувало едно патничко возило кое излетало од патот, а тројцата повредени се пренесени на лекување во струмичката болница. Заради сообраќајката […]

Тројца повредени во сообраќајка меѓу мотор и „цитроен берлинго“

Вчера во 13:45 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница од улици„Мајка Тереза“ и „Коло Орцев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „цитроен берлинго“, управувано од Д.Д.(41) од Струмица и мотоцикл „џилера“, управуван од малолетник од Струмица, двете со струмички регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле […]

Тројца повредени во сообраќајка кај Босилово

Вчера во 07:35 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица-Ново Село, кај село Босилово, се случила сообраќајна незгода помеѓу работна машина за сечење дрва, управувана од Б.Џ.(40) од Струмица и патничко возило „опел астра“, со струмички регистарски ознаки, управувано од С.Д.(21) од село Петралинци, струмичко. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот […]

Тројца повредени во синоќешната сообраќајка кај Муртино

Три лица се повредени во синоќешната сообраќајка која се случи на влезот во селото Муртино, во која учествувале трактор и автомобил „мерцедес“. Од тракторот се повредени двајца, а повреден е и возачот на „мерцедесот“. Повредените се пренесени на лекување во струмичката болница.