fbpx

Укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патот Струмица-Валандово

 Укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патот Струмица-Валандово

Од Авто мото сојузот на Македонија соопштија дека од 13:45 часот е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Струмица – Валандово.

Забаранат беше воведена претходно заради појава на голомразица на овој патен правец.

Share via
Copy link