fbpx

Украдени пари од црквата во село Марвинци

 Украдени пари од црквата во село Марвинци

Вчера во ОВР Валандово било пријавено дека ноќта помеѓу 13 и 14 ноември со употреба на сила и погоден алат било влезено во црквата „Св.Петка“ во село Марвинци и биле одземени пари од кабината за продажба на свеќи, соопштија денеска од СВР Струмица.

Бил извршен увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link