fbpx

Вечер се пушта завесата на СОФ 2022 со настап на Коста Хаџикојчев бенд и Влатко Лозаноски

 Вечер се пушта завесата на СОФ 2022 со настап на Коста Хаџикојчев бенд и Влатко Лозаноски

Вечерва, со почеток во 20:00 часот на сцената на СОФ ќе настапат Коста Хаџикојчев бенд и Влатко Лозаноски .

 Публиката во парк/Езерце ќе има можност да ужива во хитовите на македонската поп ѕвезда Влатко Лозаноски. Увертира на вечерта Коста Хаџикојчев, еден од најзапаметените македонски идоли.

Со вечерашниот концерт се заокружуваат музичките вечери на СОФ 2022 како и комплетната програма на Струмица Опен Фестивал која траеше 3 недели и понуди забава, рекреација, спорт  музика и култура и незаборавни доживувања за сите генерации.

Share via
Copy link