fbpx

Во автомобил со струмички регистарски таблички пронајдени 11 мигранти

 Во автомобил со струмички регистарски таблички пронајдени 11 мигранти

Вчера во 20:20 часот на автопатот А1, кај клучка Миравци, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ дале знак за запирање на патничко возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, но возилото не застанало. Набргу, возилото било запрено и во него биле пронајдени 10 лица мигранти од Сирија и едно лице мигрант од Ирак, кои биле сместени во прифатно-транзитен центар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Фото: архива

Share via
Copy link