fbpx

Во Струмица двајца нови и еден оздравен од Ковид-19

 Во Струмица двајца нови и еден оздравен од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 4.264 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 13• Скопје – 12• Велес – 3• Гостивар, Прилеп и Струмица – по 2• Охрид, Свети Николе и Делчево – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 10 оздравени пациенти од:

• Скопје – 5• Кичево – 2• Тетово, Струмица-1 и Берово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 949.011 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.054, бројката на оздравени пациенти е 150.273, на починати е 5.489, а бројот на активни случаи изнесува 292

Share via
Copy link