fbpx

Во Струмица еден нов случај на Ковид-19

 Во Струмица еден нов случај на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани се 36 нови случаи на КОВИД-19:

• Куманово – 15• Скопје – 7• Тетово – 6• Гостивар – 2• Прилеп, Велес, Штип, Струмица-1 ,Кочани и Кичево – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 12 оздравени пациенти од:

• Тетово – 5• Скопје – 4• Битола – 2 • Свети Николе – 1.

Досега во земјата се направени вкупно 944.747 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.017, бројката на оздравени пациенти е 150.263, на починати е 5.489, а бројот на активни случаи изнесува 265

Share via
Copy link