fbpx

Во Струмица еден нов случај на Ковид-19

 Во Струмица еден нов случај на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.952 тестирања, а регистрирани се 13 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје и Тетово – по 3• Охрид и Кичево – по 2• Куманово, Прилеп и Струмица – по 1.

Не се регистрирани нови починати лица.

Регистрирани се 31 оздравен пациент од:

• Скопје – 14• Кичево – 4• Прилеп – 3• Куманово, Битола и Кочани – по 2• Тетово, Гостивар, Крива Паланка и Кратово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 859.226 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.640, бројката на оздравени пациенти е 149.908, на починати е 5.477, а бројот на активни случаи изнесува 255

Share via
Copy link