fbpx

Девет оздравени, без починати и нови случаи на Ковид-19 во Струмица

 Девет оздравени, без починати и нови случаи на Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 1.375 тестирања, а регистриран е 1 нов случај на Ковид-19 од Куманово.

• Куманово – 1.

Пријавени се вкупно 3 починати лица:

по едно лице од Куманово (55г), Тетово (61г), и Гевгелија (80г).

Регистрирани се 204 оздравени пациенти од:• Скопје – 77• Куманово – 25• Охрид – 19• Битола – 11• Струмица – 9• Тетово и Кичево – по 7• Прилеп – 6• Гостивар, Штип и Струга – по 5• Велес и Радовиш – по 4, Кочани и Кратово – по 3• Кавадарци, Свети Николе, Ресен, Крива Паланка, Виница и Демир Хисар – по 2• Гевгелија и Македонска Каменица – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 815.893 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.418, бројката на оздравени пациенти е 149.496, на починати е 5.458, а бројот на активни случаи изнесува 464.

Share via
Copy link