fbpx

Две лица повредени во сообраќајка кај селото Добрашинци

 Две лица повредени во сообраќајка кај селото Добрашинци

Двајца се повредени во сообраќајна несреќа која се случила попладне во 17:30 часот на патот кон селото Добрашинци.

Во извлекувањето на повредените учествувала ТППЕ Струмица со едно против пожарно возило и 6 пожарникари.

Повредените со возило на итната медицинска помош се префрлени во струмичката болница.

Share via
Copy link