fbpx

Еден нов случај на заразен од Ковид-19 во Струмица

 Еден нов случај на заразен од Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје – 7• Куманово – 4• Крива Паланка – 3• Прилеп, Охрид, Струмица-1, Тетово и Кичево – по 1.

Регистрирани се две починати лица: од Скопје (80г) и Куманово (73г).

Регистрирани се 14 оздравени пациенти од:

• Скопје – 6• Куманово -5• Тетово – 2 • Кичево – 1.

Досега во земјата се направени вкупно 848.334 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.612, бројката на оздравени пациенти е 149.722, на починати е 5.474, а бројот на активни случаи изнесува 416

Share via
Copy link