fbpx

Еден оздравен во Струмица, без нови случаи и починати од Ковид-19

 Еден оздравен во Струмица, без нови случаи и починати од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.798 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 11• Тетово – 6• Свети Николе – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 7 оздравени пациенти од:

• Скопје – 3• Битола, Струмица-1 , Кичево и Берово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 917.179 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.840, бројката на оздравени пациенти е 150.146, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 207

Share via
Copy link