fbpx

Ковид статистика: тројца оздравени во Струмица, нема нови и починати

 Ковид статистика: тројца оздравени во Струмица, нема нови и починати

Во последните 24 часа се направени 2.866 тестирања, а регистрирани се 26 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 13• Тетово – 5• Гостивар – 3• Кичево – 2• Куманово, Прилеп и Штип – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 8 оздравени пациенти од: • Струмица – 3• Куманово и Тетово – по 2• Скопје – 1.

Досега во земјата се направени вкупно 920.045 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.866, бројката на оздравени пациенти е 150.154, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 225

Share via
Copy link