fbpx

Гевгеличанец пронајден починат во чуварска куќа на лозје

 Гевгеличанец пронајден починат во чуварска куќа на лозје

На 02.06.2024 во 10.30 часот во Полициската станица Гевгелија, лекар од Итна медицинска помош Гевгелија пријавил дека во чуварска куќа на лозови насади на место викано „Купот“, атар на Гевгелија, бил пронајден починат Д.П.(62) од Гевгелија.

Смрт констатирал лекар, а увид на местото извршила екипа на ОВР Гевгелија. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Share via
Copy link