fbpx

Tags : починат

Валандовчанец пронајден починат во својот дом

Полицијата соопшти дека вчера во 18:30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во домот во Валандово бил пронајден починат Б.Е.(56) од Валандово. Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Државјанин на Србија пронајден починат на фарма за свињи во

Од СВР Струмица соопштија дека вчера во 10:30 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во објект на фарма за свињи во атар на село Моин, гевгелиско, бил пронајден починат П.С.(67) од Република Србија, кој работел како стручен консултант во фармата. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен […]

Полициски билтен:Жител на Петралинци пронајден починат, малолетничка се оддалечила од

На 07.06.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во домот во село Петралинци, струмичко, бил пронајден починат Н.С.(31). Смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција. На 08.06.2023 во 00.50 часот во СВР Струмица, С.Д.(34) од Струмица пријавила […]

Жител на Свети Николе пронајден починат на паркинг во Николиќ

Вчера во 16:20 часот во Полициското одделение Нов Дојран било пријавено дека на паркинг простор во село Николиќ, Дојранско, бил пронајден починат Т.Н.(51) од Свети Николе, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршиле екипа од Итна медицинска помош Гевгелија, ОВР Гевгелија и инспектори од Државен трудов инспекторат Струмица, при што била констатирана смрт […]

Грк пронајден починат кај преминот „Богородица“

Вчера во 08:15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на паркинг простор на терминалот во близина на Граничен премин „Богородица“ во патничко моторно возило „хјундаи“ со грчки регистарски ознаки бил пронајден починат грчкиот државјанин С.С.(59). Лекар од Итна медицинска помош Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство. Увид на местото бил извршен од […]

Полициски билтен: пронајден починат жител на Богданци, физички напад во

На 02.11.2021 во 12:00 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека во близина на место викано „Трнката“, атар на Богданци, бил пронајден починат П.С.(83) од Богданци, за кој на 01.11.2021 било пријавено дека се оддалечил од неговиот дом. Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено […]