fbpx

Полициски билтен:физички напади во радовишко Јаргулица и Струмица

 Полициски билтен:физички напади во радовишко Јаргулица и Струмица

Синоќа во 01:10 часот во Полициска станица Радовиш, Ѓ.Г.(32) од село Јаргулица, радовишко, пријавил дека на 16.12.2020 околу 23.00 часот во неговото дворно место бил физички нападнат од Н.Т., Д.Т. и Б.Т., сите од село Јаргулица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 17.12.2020 во 01:50 часот во Полициска станица Струмица, З.А.(55) од Струмица пријавил дека околу 01.30 часот на ул.„15-ти Ноември“ во Струмица бил физички нападнат од Б.А.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link