fbpx

Полициски билтен:физички напади во Василево и Радовиш

 Полициски билтен:физички напади во Василево и Радовиш

На 22.10.2020 во 21,58 часот М.К.(36) од село Василево-струмичко пријавил дека истиот ден околу 20,00 часот во село Василево бил физички нападнат со тврд предмет од К.Г.  

Се работи на расчистување на случајот.

На 22.10.2020 во 18,20 часот Н.Л.С.(50) од Радовиш пријавила дека во Радовиш нејзиниот 14 годишен син бил физички нападнат од две лица од Радовиш.

Се работи на расчистување на случајот. 

Share via
Copy link