fbpx

Приведено лице од радовишко, осомничено за подметнување пожар

 Приведено лице од радовишко, осомничено за подметнување пожар

Во врска со настанатите пожари во Погулево и Дамјан, од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш лишен е од слобода И.О. од село Тополница. И.О. откако ги забележал полициските службеници се обидел да избега, но бил фатен, приведен и се работи на расчистување на случајот.

Инаку, на подрачјето на ОВР Радовиш на неколку метри оддалеченост настанаа три пожари, од кои оној во село Погулево е изгаснат, кај село Парналија и Супурге е локализиран, а на влезот од село Дамјан се преземаат мерки за негово гасење.

Фото: архива

Share via
Copy link