fbpx

Во Струмица за три дена 15 нови случаи на Ковид-19

 Во Струмица за три дена 15 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 5.959 тестирања, а регистрирани се 325 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 101• Тетово – 95• Гостивар – 43• Куманово – 26• Струга – 10• Охрид, Дебар и Кичево – по 7• Прилеп, Кочани и Македонски Брод – по 4• Струмица-3, Радовиш и Пехчево – по 3• Кавадарци и Штип – по 2• Битола, Велес, Берово и Виница – по 1.

Пријавено е едно починато лице од Битола (55г).

Регистрирани сe 11 оздравени пациенти од:

• Скопје – 6• Куманово – 2• Тетово, Гостивар и Валандово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 1.005.162 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 157.251 бројката на оздравени пациенти е 150.481, на починати е 5.502, а бројот на активни случаи изнесува 1.268

Share via
Copy link