fbpx

Радовишанец се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

 Радовишанец се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка

Вчера во Полициската станица Радовиш било пријавено дека 45 годишен жител на Радовиш во периодот од јануари до април 2024 година во  повеќе наврати извршил обљуба врз малолетничка од радовишко село, информираа денеска од СВР Струмица.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link