fbpx

Струмица една седмица без нови случаи на Ковид-19

 Струмица една седмица без нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 1.650 тестирање, а регистрирани се 6 нови случаи на КОВИД-19:• Скопје – 5 • Кичево – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани се 27 оздравени пациенти од:

• Скопје – 17• Тетово – 4• Охрид – 2• Прилеп, Гостивар и Кичево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 893.681 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.716, бројката на оздравени пациенти е 150.100, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 130

Share via
Copy link