fbpx

Tags : двајца повредени

Двајца повредени во сообраќајка на патот село Костурино-Валандово

Две лица се повредени во сообраќајна незгода што се случи вечерва околу 19:20 часот на патот село Костурино-Валандово. Според информацијата од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во незгодата учествувале два автомобили-„фолксфаген“ и „пежо“, а возачите од двата автомобили биле пренесени на лекување во струмичката болница. Заради незгодата сообраќајот на овој патен правец беше во […]

Двајца повредени во сообраќајка во Струмица

Вчера во 11:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица, Б.Ј.(43) од Струмица, управувајќи патничко возило „цитроен берлинго“, со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот, соопштија од МВР. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот В.К.(49) од село Водоча, а со телесни […]

Двајца потешко повредени во сообраќајка на крстосницата за Василево

Вчера во 00.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4 Струмица-Радовиш, поточно на крстосница за село Василево, се случила сообракајна незгода помегу патничко возило „ауди“ со струмички регистерски ознаки, управувано од Ј.В. (18) од село Василево, патнилко возило „бмв“ со англиски регистерски ознаки, управувано од Ѓ.Д. (25) од село Ангелци […]