fbpx

Tags : Гевгеличанка

Полициски билтен:приведен побегнат затвореник, гевгеличанка пријавила дека од јули лани

На 14.03.2024 во 23.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го привеле Г.П.(41) од Струмица, кој на 09.03.2024 во Полициската станица Струмица бил пријавен дека побегнал од Казнено – поправната установа Затвор Струмица. Лицето било предадено во затворот. На 14.03.2024 во 09.30 часот во Полициската станица Гевгелија, С.З.С.(44) од Гевгелија пријавила дека од јули 2023 година од домот се […]

Гевгеличанка потешко се повредила по пад од мопед

На 02.01.2023 во 14:10 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на булевар „Гевгелија“, С.Д.(29) од Гевгелија, управувајки мопед „кимко“ со гевгелиски регистарски ознаки, изгубила контрола и со мопедот паднала на коловозот, соопштија денеска од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Д., констатирани во Медицински центар Струмица. Увид на местото […]

Кај гевгеличанец и гевгеличанка пронајдени хероин и амфетамин

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија ги лишиле од слобода А.К.(46) и Ј.Р.(43), двајцата од Гевгелија, соопштија од МВР. При преглед на патничко моторно возило „ауди“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од А.К., биле пронајдени 27 пакувања со хероин, а при преглед на Ј.Р., која била […]