fbpx

Tags : куќа

За помалку од 12 часа фатени сторители на тешка кражба

Вчера полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Ж.М. (48) од село Куклиш, струмичко и Л.М. (46) од Струмица, соопштија од СВР Струмица. Ж.М. се сомничи дека на 21.12.2023 извршил тешка кражба во куќа во село Куклиш, струмичко, од која одзел метален сеф во кој имало пари, златен рачен часовник […]

Уапсен крадец од Шуто Оризари, во Струмица украл возило и

Вчера во 18:15 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(21) од Шуто Оризари – Скопје. Тој се сомничи дека претходно одзел едно моторно возило и извршил тешка кражба во куќа во Струмица, при што одзел повеќе предмети, соопштија од МВР. Кај него биле пронајдени возилото и […]

Во пожар во Костурино изгореа помошни простории од семејна куќа

Денеска во 12:40 часот, во село Костурино ТППЕ Струмица со 2 ПП возила и 7 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на помошни простории, информираа струмичките пожарникари. Пожарот бил во разгорена фаза при што е спречено негово натамошно ширење кон семејната куќа. Причинета е значителна материјална штета.

Изгореа куќа, плевна, гаража и земјоделска механизација во Злеово

На 30.03.2023 година во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на С.А. (77) од село Злеово, радовишко, во кој биле опожарени куќа, плевна со сточна храна и гаража во која имало комбајн, камион и друга земјоделска механизација и алати, соопштија денеска од СВР Струмица. Повредени лица нема, а по интервенција на […]

Изгоре куќа во Конче

На 28.02.2023 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на Х.Д.(66) од село Конче, радовишко, во кој изгореле дел од кровната конструкција на куќата, неколку простории и дел од покуќнината, сопштија денеска од СВР Струмица. Повредени лица нема, а по интервенција на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат. Увид бил извршен. […]

Едно лице загина во пожар во куќа во Струмица

Синоќа во 20:54 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на А.Е.(63) на улица „Пиринска“ во Струмица, во која било пронајдено и едно починато лице, информираше портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова. Во гаснењето на пожарот, кој избувнал на покривот на куќата, учествувапе 3 против пожарни возила и 9 […]

Изгоре куќа во Костурино

Денеска околу 11 часот во село Костурино, ТППЕ Струмица со 3 против пожарни возила и 9 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запалена куќа. Во моментот на пристигнување пожарот беше во разгорена фаза и веднаш беше пристапено кон негово локализирање со што се спречи ширењето кон околните објекти. Пожарот бил целосно ликвидиран во 12:40 […]

Изгоре куќа во село Калково, валандовско

На 15.11.2021 во 02.00 часот во Полициска станица Валандово било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на С.М.(44) од село Калково, валандовско, во кој изгореле куќата и покуќнината. Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Валандово. Увид на местото извршиле екипа на ОВР Валандово и инспектор од Дирекција […]

Изгоре куќа во Просениково

Денеска во 07:50 часот во село Просениково, ТППЕ Струмица со 2 против пожарни возила и 7 пожарникари-спасители учествуваше во гаснење на запалена куќа. Причинета е материјална штета, а повредени нема. Пожарот е успешно локализиран и ликвидиран.