fbpx

Tags : почината

Жена од Грција пронајдена почината во казино во Гевгелија

На 09.05.2024 во 21.00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во казино во Гевгелија била пронајдена почината Е.С.(69) од Република Грција, соопштија денеска од МВР. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било предадено на обдукција.

Телото на починатата старица предадено на обдукција

Телото на починатата 83-годишна старица која вчера беше пронајдена мртва во куќа на улица „Димитар Цветинов“ во Струмица е предадено на обдукција. Синоќа е извршен увид од страна на јавен обвинител од ОЈО Струмица, а причините за смртта на старицата, како таа се случила и дали се работи за природна или насилна смрт ќе се […]

Пронајдена почината мигрантка кај Гевгелија

Вчера во 09:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на местото „Змиите“ во атар на село Петрово, гевгелиско, било пронајдено починато женско лице мигрант,соопштија денеска од СВР Струмица. Лекар од Итна медицинска помош Гевгелија констатирал смрт, а увид на местото извршиле увидна екипа од ОВР Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото е […]