fbpx

Tags : возач на мопед

Во сообраќајка во Гевгелија тешко повреден возач на мопед

Вчера во 05:00 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на улица „Вардарски рид“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од З.К.(63) од Гевгелија и мопед со гевгелиски регистарски ознаки, управвуван од М.П.(45) од Гевгелија. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на […]

Возач на мопед потешко повреден на патот меѓу Еднокуќево и

На 08.06.2023 во 19:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо 307“ со струмички регистарски ознаки, управувано од М.Б.(29) од село Еднокуќево и мопед без регистарски ознаки, управуван од 17 – годишник од село Еднокуќево, соопштија денеска од СВР Струмица. […]

Во сообраќајка кај Гевгелија тешко повреден возач на мопед

Вчера околу 10:00 часот на регионалниот пат Гевгелија-село Негорци се случила сообраќајна незгода помеѓу мопед „Томос“ без регистарски ознаки, управуван од К.М.(78) од Гевгелија и патничко возило „опел астра“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од К.З.(61) од Гевгелија. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил К.М. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ […]