fbpx

Во Струмица 5 нови случаи и еден оздравен од Ковид-19

 Во Струмица 5 нови случаи и еден оздравен од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани се 72 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 20• Куманово – 14• Тетово – 10• Гостивар – 9• Битола – 7• Струмица – 5• Охрид – 3• Кавадарци, Струга, Кичево и Берово – по 1.

Не се пријавени починати лица.

Регистрирани сe 9 оздравени пациенти од:

• Скопје – 3• Куманово и Штип – по 2• Струмица и Кочани – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 982.469 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.452 бројката на оздравени пациенти е 150.371, на починати е 5.493, а бројот на активни случаи изнесува 588

Share via
Copy link