fbpx

36.годишен маж од Богданци вознемирувал малолетничка-и прикажувал недолични фотографии и ја допирал

 36.годишен маж од Богданци вознемирувал малолетничка-и прикажувал недолични фотографии и ја допирал

На 22.10.2021 во 14:00 во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода А.Г.(36) од Богданци, поради сомнение дека вознемирувал малолетничка од Богданци, со прикажување фотографии со недолична содржина и допирање по телото, соопшти МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link