fbpx

Академија Пандев со четири контролни натпревари пред почетокот на новата сезона

 Академија Пандев со четири контролни натпревари пред почетокот на новата сезона

Екипата на Академија Пандев закажа четири од планираните шест контролни натпревари пред почетокот на новата сезона.

Првиот контролен натпревар Пандевци ќе го играат на 14 јули против екипата на Македонија Ѓорче Петров, на 18 јули против Силекс, на 25 јули против Кожув и последниот натпревар против екипата на Тиквеш од Кавадарци.

Share via
Copy link