fbpx

Борче Цветков нов претседател на струмичките социјалдемократи

 Борче Цветков нов претседател на струмичките социјалдемократи

-Ни претставува особена чест што денес ОО СДСМ Струмица за свој нов претседател го избра својот долгогодишен и докажан член и активист – Борче Цветков, објавија од Општинската организација на СДСМ Струмица на фејсбук.

-Голема благодарност до досегашниот претседател Марјан Даскаловски како и до целото раководство за долгогодишната работа. Честитки за новиот Претседател, му посакуваме успешна работа, мудри и правилни одлуки и многу победи!, стои во објавата.

Фото: Борче Цветков и градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов

Share via
Copy link