fbpx

Полициски билтен: Физички напад на струмичкото корзо

 Полициски билтен: Физички напад на струмичкото корзо

Вчера во 23:30 часот во Полициска станица Струмица М.Ѓ. од Струмица пријавил дека околу 21:15 часот на улица „Благој Мучето“, во делот на шеталиштето во Струмица, бил физички нападнат од две лица.

Според пријавеното тој се сомнева дека причина за нападот е претходна расправија со едно лице поради должничко-доверителски односи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link