fbpx

Полициски билтен: струмичанец организирал забава во својот стан со уште седум лица

 Полициски билтен: струмичанец организирал забава во својот стан со уште седум лица

На 03.04.2021 во 03.40 часот, по претходна пријава и по овластување на јавен обвинител, полициски службеници извршиле контрола во стан на булувар„Ленинова“ во Струмица, сопственост на Д.А.(22) од Струмица, при што било констатирано дека организирал забава со уште седум лица, со што сториле кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”, казниво по член 206 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

Share via
Copy link