fbpx

Потешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Гевгелија

 Потешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Гевгелија

На 23.07.2023 во 10:20 часот во  Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на ул.„7 Ноември“ во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Т.(30) од с.Прдејци, гевгелиско и мотоцикл без регистарски ознаки, управуван од В.А.(60) од Гевгелија.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гевгелија.

Фото: архива

Share via
Copy link