fbpx

Претрес во Струмица поради непочитување на мерките за заштита од ковид-19

 Претрес во Струмица поради непочитување на мерките за заштита од ковид-19

На 27.02.2021 во 01.00 часот, по претходна пријава и издадена судска наредба, полициски службеници од СВР Струмица извршиле претрес во домот на А.Х.(55) од Струмица. Притоа, било констатирано дека неговиот син Х.Х.(26) организирал приватна забава со уште 11 лица, со што постапил спротивно на член 206 од Кривичниот законик.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Share via
Copy link