fbpx

Tags : Добрејци

Претрес во Добрејци, пронајдена дрога

МВР соопшти дека денеска во село Добрејци, струмичко, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишија од слобода Д.К.(45) од село Добрејци. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана и шприц со црна течност. Лицето е задржано во Полициската станица Струмица, а за настанот е запознаен Јавен обвинител […]

Реконструирано подрачното училиште „Сандо Масев“ во Добрејци

Учениците и вработените во подрачното училиште „Сандо Масев“ во селото Добрејци од денеска наставата ја изведуваат во комплетно реконструирано училиште. Градоначалникот Костадин Костадинов го посети училиштето и заедно ја споделија радоста во новите услови за работа. -Со реконструкцијата којашто започна во септември минатата година извршено е комплетно отстранување на малтерот од надворешната и внатрешната страна […]

Реконструкцијата на училиштето во Добрејци се одвива според планираната динамика

Реконструкцијата на подрачното училиште „Сандо Масев“ во населеното место во Добрејци  е во полн ек, информираат од Општина Струмица. Додаваат дека сСе санира буквално се и фасадата и внатрешниот дел на училиштето. -Учениците и наставниот кадар ќе добијат квалитетни услови за изведување на наставата, што е една од заложбите на градоначалникот Костадин Костадинов, стои во […]

Повреден малолетник во сообраќајка кај Добрејци

Вчера околу 21:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосница во село Добрејци, струмичко, се случила сообракајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со италијански регистарски ознаки, управувано од Б.М.(20) од село Сушица и мопед „хонда“ со струмички регистарски ознаки, управуван од малолетно лице од Струмица, соопштија од струмичката полиција. Во незгодата со […]

Полициски билтен:физички нападнат жител на село Добрејци

Синоќа во 23:55 часот во Полициската станица Струмица, Ж.Ѓ.(32) од село Добрејци, струмичко, пријавил дека околу 22.00 часот во парк во село Добрејци бил физички нападнат од Р.Н.. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. Извор: соопштение на СВР Струмица