fbpx

Tags : жена

Маж и жена од Гевгелија осомничени за разбојништво

Jавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајца сопружници, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 во врска со член 22 од Кривичниот законик, соопштија од Јавното обвинителство. Мажот направил план заедно со сопругата на сила да […]

Тешко повредена жена по излетување од патот со своето возило

Вчера во 07:10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Граничен премин Ново Село, на делницата од село Ново Село до село Сушица, Б.С.(26) од село Ново Коњарево, управувајќи патничко возило „хонда“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото излетала надвор од коловозот, соопштија денеска од од МВР. […]

Во сообраќајка во Струмица тешко повредена 63 годишна жена од

Вчера во 17:20 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на булевар „Гоце Делчев“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“ со струмички регистарски ознаки, управуванно од С.А.(52) од Струмица и патничко возило „шкода“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.П.(25) од село Просениково, струмичко, информираа денеска од МВР. Во несреќата […]

Обвинителство:Насилна смрт на жена во Струмица, се трага по сторител

Првичните резултати од обдукцијата што јавниот обвинител ја нареди врз почината 83-годишна жена од Струмица упатуваат на тоа дека станува збор за насилна смрт, соопштија денеска од Јавното обвинителство. Кај починатата чие тело беше откриено на 20 јануари во куќа во Струмица се откриени траги кои упатуваат на тоа дека смртта настанала како последица на […]

Жена од Габрово потешко повредена во сообраќајка

Вчера во 20:00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат помеѓу селата Куклиш и Свидовица, струмичко, С.Ц.(21) од село Габрово, управувајки патничко возило „мерцедес“ со струмички регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото удрила во банкина, соопштија денеска од МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ц., констатирани во Медицински […]

Сообраќајка во Струмица,млада жена потешко повредена

На 31.10.2022 во 12.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на булевар „Балканска“ во Струмица,  патничко моторно возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Ѓ.(62) од Скопје, со живеалиште во Струмица, удрило во пешакот М.Р.(28) од село Еднокуќево, струмичко, соопштија од СВР Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила М.Р. констатирани […]

Жена загина во пожар во куќа во Стар Дојран

Утрово околу 7часот во пожар кој избувнал во куќа во Стар Дојран и зафатил еден спрат и покривот, загинала жена, која била пронајдена по изгаснувањето на пожарот, сооштија од СВР Струмица. -На 06.08.2022 во 07.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Маршал Тито“ во Стар Дојран. Пожарот бил изгаснат […]

Уапсен струмичанец кој допирал жена по телото на улица

На 23.03.2022 во 00:10 часот во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода С.И.(34) од Струмица поради сомнение дека на 22.03.2022 околу 23.30 часот на улица во Струмица допирал струмичанка по телото, соопштија денеска од полицијата. По целосно расчистување на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.