fbpx

Tags : Даскаловски

Градоначалникот Костадинов и претседателот на Советот, Даскаловски во посета на

-Нови промоции, размена на искуства, нови идеи и планови на завршниот дел од промоцијата на италијанско – македонска стопанска комора „АПИ НОРДЕСТ„ во Италија, објави градоначалникот Костадин Костадинов. -Бев почестен со признанието што ми беше врачено од претседателот на комората Мумир Шемши за мојот несебичен влог во Првата италијанско – македонска стопанска комора.И на официјалниот […]

Костадинов и Даскаловски ги поздравија учесниците во проектот „Растеме здрави

Градоначалникот Костадин Костадинов и претседателот на Советот на општина Струмица, Марјан Даскаловски, денеска ги поздравија учесниците во проектот „Растеме здрави деца“, а во рамките на кој се реализираа активности во Основното општинско училиште „Никола Вапцаров“. Проектот е финансиски поддржан од општина Струмица преку Г1 Програмата, а го реализираат здруженијата „Видливост“ и „Добрососедство“ од Струмица. Притоа […]

Конститутивна седница на Советот, Даскаловски го предводи по четврти пат

На денешната конститутивна седница на Советот на Општина Струмица за претседател со мнозинство гласови е избран Марјан Даскаловски, кој по четврти пат застанува на негово чело. Седницата почна со верификување на мандатите на новозибраните советници. Во Советот мнозинството го има СДСМ со коалицијата со 13 советници, ВМРО ДППМНЕ и коалицијата има 9 и еден советник […]

Костадинов и Даскаловски објавија голема победа во Струмица

Костадин Костадинов, кандидат за градоначалник на Струмица од СДСМ и коалицијата вечерва пред штабот на партијата објави дека победил во првиот круг на локалните избори со над 4.000 гласови разлика пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ Жан Дрвошанов. Костадинов објави дека е новиот градоначалник на Струмица. –Победивме, успеавме! Упеавме и пуштивме порака како може да се […]

Даскаловски: Да славиме уште една голема победа за Струмица на

Интегрален текст од обраќањето на Марјан Даскаловски, носител на советничката листа на СДСМ за Струмица Почитувани граѓани на општина Струмица,пријатели,симпатизери, другарки и другари Најдоброто за Општина Струмица е пред вас. Советничката листа на СДСМ предводена од мене е спој на младост и искуство. Таа најдобро знае како трба да се работи и да им се […]

Даскаловски: Континуирано придонесуваме за развојот на спортот во Струмица

Интегрален текст од обраќањето на прес конференцијата на Марјан Даскаловски, носител на советничката листа на СДСМ Добар ден и еден голем, спортски поздрав почитувани Струмичани! Сите вие кои ме познавате, знаете дека отсекогаш сум бил активен во спортот. Младсум во душа и енергичен и знам дека таа кондиција мора да се одржува. Во ист таковманир […]

Караванот „Најдоброто“ во Струмица: По убедливата победа на 17 октомври,

На промоцијата на кандидатот на СДСМ и на Коалицијата за градоначалник на Општина Струмица Костадин Костадинов и советничката листа, пред присутните граѓаните се обратија градоначалникот на Струмица Коста Јаневски и носителот на листата за советници Марјан Даскаловски. -Имав можност да бидам дел од тимот на една од најуспешните општини, гледав како Струмица продолжува да расте […]

Даскаловски: Им благодарам на сите кои ни ја дадоа довербата

Интегрален текст од прес конференцијата на Марјан Даскаловски, претседател на ОО СДСМ Струмица Струмица уште еднаш докажа и покажа дека МОЖЕ-може и знае да победува, знае да го чува слободарскиот и демократски дух и затоа е на правиот пат-патот на слободата, демократијата, прогресот, правдата, членството во НАТО и ЕУ и пред се, докажа дека беше […]