fbpx

Tags : Струмица опен фестивал

Утре почнува 12.„Струмица опен фестивал“

-Со радост ја споделувам убавата вест дека нашиов град ја продолжува убавата приказна наречена „Струмица опен фестивал“. На денешниот состанок со координаторите на настаните потврдивме дека се е подготвено за утрешниот почеток на овогодинешното 12-то издание на овој традиционален фестивал наменет за граѓаните од сите генерации со различни вкусови, а кои до 13-ти август ќе […]

Со трката за најмалите „Баланс бајк“ продолжува Струмица Опен Фестивал

Вечерва, 18:30 часот во градскиот парк Струмица со трката за најмалите „Баланс бајк“ продолжува Струмица Опен Фестивал.Трка, авантура и возбуда, детска смеа и џагор ќе се случува по трет пат на СОФ. Ова е првиот настан од неделата резервирана за спорт и рекреација во рамки на програмата на СОФ2022„Баланс бајк“  е трка за најмладите струмичани […]

Со звуците од македонски шлагери започна 11-то издание на Струмица

Бројната публика на првата вечер на СОФ 2022 уживаше во мелодиите на безвремените македонски евергрини. -Во малиот градски парк во Струмица, под отворено небо започнавме да раскажуваме уште една #СОФ приказна исполнета со искрени емоции, насмеани лица и вистински доживувања , објавија организаторите. Богата културно-забавна програма продолжува во наредните 3 недели.

Вечер почнува „Струмица опен фестивал“

Вечер стартува  „Струмица Опен Фестивал 2022“, најголемата културно-уметничка и забавна манифестација во регионот. Организаторите најавуваат уште едно спектакуларно издание и ги покануваат сите заедно да  раскажеме уште една СОФ приказна под отворено  небо 1 недела Култура и забава со звуците на безвремените македонски шлагери Лјубомир Митровски. Денис Кирчанов, Боби Ѓошиќ, Игор и Даме,  со филмските проекции […]

Струмица опен фестивал од 25 јули до 19 август

Годинашното 11-то издание на Струмица Опен Фестивал ќе се одржи од 25 јули до 19 август со вкупно 20 настани на повеќе отворени сцени во градот. Градоначалникот Костадин Костадинов денеска одржа работен состанок со координаторите на повеќето од настаните на кој се разговараше за подготвителните активности и програмските содржини. -Фестивалската програма ќе биде разновидна и […]

В недела започнува деветтото издание на Струмица опен фестивал 2020

Во недела започнува деветтото издание на СОФ 2020 и ќе трае до 3 септември. Ќе се реализираат 20 бесплатни настани распоредени во 20-дневна програма во градскиот парк. Локацијата на фестивалот ќе биде оградена и обележана со регулиран влез. Ќе биде дозволено присуство само со маска. На локацијата ќе бидат поставени седишта на соодветно растојание и […]