AMD Strela
River Soft

 

Правила за користење

Секој од нас после празниците веројатно бара милион начини како да изврши детоксикација на своето тело. Токму со оваа диета, резултатите…

Повеќе

Понекогаш дозволуваме бесот и лутината да надвладеат со нас и поради тоа да донесеме лоши и ибрзани одлуки. Многу е важно да научиме…

Повеќе

Стручњаците за исхрана и здравје составиле листа на продукти кои треба да избегнувате да ги консумирате во вечерните часови, поточно…

Повеќе

Не станува збор за почеток на некоја бајка, туку реалност на југот во Шпанија. Гратчето Мариналеда се простира на само 25 километри…

Повеќе

Сигурно сте се запрашале сами зошто се што јадете ви се „лепи“ на вашиот стомак? Што е причината за тоа? Прочитајте ги следниве неколку…

Повеќе

Сигурно некогаш ви случило да ви се најават гости, па дури и изненадно да ви дојдат, а вие немате ладен пијалак за да ги послужите?…

Повеќе

Можеби сме на крајот на летната сезона,но календарски летото се уште не е завршено. Ако планиравте слободните денови да ги поминете…

Повеќе

Одредени состојки можат да ни бидат вистински сојузници за одржување и обликување на фигурата, особено кога станува збор за намалување…

Повеќе

Скоро и да не постои човек кој барем еднаш во животот не пробал да држи диета или пак да почитува некои совети кои му ги дале неговите…

Повеќе

Веројатно сите во последните неколку денови сме сведоци на манија од ледениот предизвик т.е.како многу познати светски личности се…

Повеќе

Ваков начин на исхрана се држи само 3 дена во кои можете да ослабете дури и до 5 килограми. За време на диетата се јадат варени компири…

Повеќе

Дали можеби понекогаш се чувствувате и по малку глупаво или дека некој „ви се прави паметен“ употребувајќи метафори и шеги кои само…

Повеќе

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK