AMD Strela

 

Култура

-Ќе работиме да го вратиме достоинството на лекарската професија, здравство какво што заслужуваме и навремени и квалитетни услуги за…

Повеќе

Во мојата програма има дваесет капитални проекти и стотина помали, бидејќи во Струмица како најпрогресивна општина во Македонија, отсекогаш,…

Повеќе

Претседателката на комисијата за труд и социјална политика на СДСМ денеска престојуваше во Струмица на средби со граѓани заедно со…

Повеќе

Интегрален текст од прес конференцијата на доктор Коста Јаневски, кандидат за градоначалник на општина Струмица од СДСМ

Повеќе

Еден од најпрепознатливите белези на нашиот град е спортот и спортските достигнувања на нашите спортисти. Струмица имала многу шампиони…

Повеќе

Реакција на Продукција „Револушн“ по повод обидот за стопирање на понатамошниот живот на долгометражниот игран филм „Златна петорка“

Повеќе

Вчера околу 16.45 часот во Гевгелија при изведување на градежни работи на куќа сопственост на А.Д., од скеле паднал С.У.(38) од с.Октиси-Струга,…

Повеќе

Прес конференција на д-р Коста Јаневски, кандидат за градоначалник на општина Струмица од СДСМ и Коалицијата, 29.09.2017

Повеќе

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, денеска во својот кабинет оствари средба со режисерот Горан Тренчовски и со продуцентот…

Повеќе

Кандитатот за градоначалник на општина Струмица, д-р Коста Јаневски и носителот на советничката листа, Марјан Даскаловски, од Социјалдемократскиот…

Повеќе

Ќе обезбедиме повеќа пари за општината и ќе ги пренасочиме кон Вас граѓаните.Преку проекти кои ќе ги реализираме во секое маало ќе…

Повеќе

Интегрален текст од денешното обраќање на Коста Јаневски, кандидат за градоначалник од СДСМ

Повеќе

Синоќа во Домот на културата во Струмица беа претставени кандидатот за градоначалник од СДСМ-Коста Јаневски, носителот на советничката…

Повеќе

-Низ светот имаме многу пријатели кои и сакаат добро на Македонија но од нас зависат работите. Затоа ве повикувам, гласајќи за кандидатот…

Повеќе

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднесе кривична пријава против Б.В (53) од Ново Село,…

Повеќе

Здружението Рефлексија од Струмица ве поканува на работилница “Фриленс Работа”, која ќе се одржи на 30 Септември, сабота во просториите…

Повеќе

Кандидатот за градоначалник на Струмица од СДСМ, Коста Јаневски и носителот на листата на советници, Марјан Даскаловски, денеска на…

Повеќе

Здружението за култура Транзен по втор пат организира монографско ретроспективна изложба, овојпат за познатиот ликовен уметник од Струмица,…

Повеќе

Во петокот, во официјалната програма на 36-то издание на Интернационалниот филмски фестивал во Њу Џерси, се случи свечената американска…

Повеќе

За комесарите на чело со Тозија и Насков, не вреди учинокот на многубројната екипа која стои зад „Златна петорка“. Зошто само филмовите…

Повеќе

Aster Fest Media Flesh

 

ВИДЕО

FACEBOOK