AMD Strela
River Soft

 

Атрактивната DJ-ка Chelina Manuhutu за прв пат во Македонија

Атрактивната DJ-ка Chelina Manuhutu за прв пат во Македонија
Објавено на: 12 Nov 2016

Струмица станува епицентар на клубските случувања. По минатонеделниот настан каде гостуваше светскиот суперстар диџеј Sabb, овој викенд Club Industrial повторно организира светски настан.

Свој премиерен сет во сабота ќе има ултра атрактивната Chelina Mahunutu од Амстердам која бргу се пробива како изведувач и израснува во вистинска ѕвезда на сцената. Картите за овој настан можат ајдат во претпродажба во Club Industrial по цена од 150 денари (до петок до 00:00 часот) и на влез по цена од 200 денари.

Во петок свој настап ќе има ко-основачот на Pata Pata Recordings, Sal Sonder кој како продуцент негува специфичен мелодичен стил, а како диџеј е уште е претпознатлив по својот избор од преголемата архива на музика која ја поседува.


 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK