AMD Strela

 

Фејсбук група организираше дуел на кандидати за градоначалници во Богданци

Фејсбук група организираше дуел на кандидати за градоначалници во Богданци
Објавено на: 13 Oct 2017

Фејсбук групата „Богдански бркулеже без бркаљка“ синоќа организираше дуел меѓу кандидатите за градоначалници на Богданци-Блаже Шапов од СДСМ и Никола Роглев од ВМРО ДПМНЕ. Дуелот повеќе денови беше најавуван на оваа фејбук страница, а се одржа во Домот на културата во Богданци. Покрај модераторот, прашања поставуваа и присутните граѓани, а претходно граѓаните можеа да постават свои прашања и преку социјалната мрежа фејсбук на страницата на групата.

Како и на многу други дуели така и на овој, не се појави кандидатот за градоначалник на Богданци од ВМРО ДПМНЕ.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK