AMD Strela
River Soft

 

УЧЕСТВУВАЈ, ОДЛУЧИ И ТИ!

УЧЕСТВУВАЈ, ОДЛУЧИ И ТИ!
Објавено на: 06 Feb 2019

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион во соработка со Министерството за локална самоуправа и Швајцарската Агенција за развој и соработка започнува со реализација на Регионални форумски сесии за идентификација на проектни идеи во рамките на проектот “Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој“.

Во рамки на форумските сесии учесниците ќе имаат можност да дискутираат за проблеми кои го засегаат регионот, да нудат и избираат најприоритетни решенија кои ќе се реализираат од проектниот фонд и ќе придонесат за подобрување на развојот на регионот.

Ве покануваме на Првата регионална форумска сесија која ќе се одржи на 08.02.2019 година (петок) во хотел „Сириус“, Струмица со почеток од 13:00 часот.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK