AMD Strela
River Soft

 

Близнаци се ожениле со близначки, а ги венчале свештеници близнаци

Близнаци се ожениле со близначки, а ги венчале свештеници близнаци
Објавено на: 16 Nov 2015

Еднојајчаните близнаци Динкер и Дилрај од Индија се ожениле со близначките Рина и Рима, на церемонијата која ја одржале свештеници близнаци.

Браќата биле неразделни во текот на целиот свој живот, се додека фирмата во која работеле не ги разделила – ги разместила во експозитури на спротивни краеви во Индија.

Потоа, одлучиле дека сакаат да се оженат со близначки, но нивната потрага по сопруги не била лесна. Им требале пет години да ги пронајдат своите сегашни сорпуги, кои пораснале на сличен начин.

- Кога ги запознавме Рина и Рима знаевме дека се вистинските за нас. За среќа, и ние им се допаднавме - рекол Дилрај.

Рина и Рима исто така сакале да се омажат за близнаци и ги барале вистинските кандидати три години.

- Кога ги видовме Дилрај и Динкер, знаевме дека тоа е тоа - рекле близначките. 

Свештениците близнаци Рој и Рези Манапарамбил, патувале 600 километри (од Ченај во Трисур) само поради оваа венчавка.

Динкер (32) вели дека му е жал што на венчавањето немало доволно близнаци, и покрај тоа што присуствувале вкупно седум двојки близнаци. Дилрај вели дека се надевале дека ќе бидат барем 12. 

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK