fbpx

Tags : сообраќајка

Мотоциклист од Петралинци потешко повреден во сообраќајка во Дабиле

Завчера во 21:00 часот на магистралниот пат Струмица-Ново Село, во село Дабиле, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „пијаџо“, со струмички регистарски ознаки, управуван од Д.Ч.(44) од село Петралинци, струмичко, и патничко возило „опел корса“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.К. (32) од село Дабиле, струмичко. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил […]

Двајца потешко повредени во сообраќајка на крстосницата за Василево

Вчера во 00.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на магистрален пат А-4 Струмица-Радовиш, поточно на крстосница за село Василево, се случила сообракајна незгода помегу патничко возило „ауди“ со струмички регистерски ознаки, управувано од Ј.В. (18) од село Василево, патнилко возило „бмв“ со англиски регистерски ознаки, управувано од Ѓ.Д. (25) од село Ангелци […]

Жител на Двориште загинал во сообраќајка

Вчера во 21:45 часот било пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на место викано „Костов мост“, товарно моторно возило „застава 8310“ со беровски регистарски ознаки, управувано од А.М.(54) од сeло Двориште, беровско, излетало од патот. На местото на настанот починал А.М. Извршен бил увид од екипа на  Полициската станица Берово. Извор: МВР-билтен

Мотоциклист и сопатник повредени во сообраќајка кај Радовиш

Вчера во 16:00 часот на магистралниот пат Радовиш-Штип, кај клучка Радовиш, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха YZF R-6“ со швајцарски национални ознаки, управуван од Н.Б.(26) од Радовиш и товарно моторно возило „мерцедес 970“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Б.С.(31) од Штип. По незгодата Н.Б. и неговиот сопатник С.М.(23) од с.Ињево, радовишко, биле […]

МВР со детали за вчерашната сообраќајка во Струмица

Вчера во 16:00 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на улица „Маршал Тито“ во Струмица, патничко возило „опел зафира“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.В.(49) од Струмица, удрило во З.Ѓ. (60) од Струмица. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила З.Ѓ. и била пренесена во Медицински центар Струмица за укажување на […]

Автомобил удри во пешак на Булеварот „Маршал Тито“

Автомобил удри во пешак попладнево околу 16:00 часот на булеварот „Маршал Тито“ во Струмица. Несреќата се случила на пешачкиот премин кај експозитурата на „Комерцијална банка“. Портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска ја потврди информацијата. Таа информираше дека автомобилот удрил во жена, која веднаш била пренесена во болницата. Повеќе информации за сообраќајката Рендевска најави по завршувањето на […]

Во сообраќајка на четири возила кај Василево, повредени тројца

Во соообраќајка на четири возила, што се случи утрово околу 09:00 часот на патот Струмица-Радовиш, на крстосницата за селото Василево,  полесно се повредени три лица. Повредените се пренесени со Итната медицинска помош во струмичката болница и според првичните сознанија станува збор за полесни повреди. Полицијата врши увид на местото на сообраќајката.

Тројца повредени во сообраќајка на патот Конче-Радовиш

Вчера десет минути по полноќ на регионалниот пат Конче – Радовиш, во атар на село Ракитец, во близина на крстосница „Лакавица“, патничко возило „ауди А6“ со бугарски регистарски ознаки, управувано од З.С.(35) од с.Конче, Радовишко, изгубило контрола, излетало од патот и удрило во дрво. Во незгодата, возачот З.С. и сопатниците Б.Р.(22) и И.М.(34), двајцата од […]

Комбе со мигранти излета на патот Струмица-Костурино

Синоќа околу 20:50 часот, на магистралниот пат Струмица – Валандово, кај Раборска раскрсница се случила сообраќајна незгода во која комбе возило со битолски регистарски таблички, кое превезувало мигранти, се превртело, информираше Хризантема Рендевска, портпаролка на СВР-Струмица Во незгодата 7 мигранти се здобиле со повреди, од кои четворица со потешки повреди. Возачот на комбето се дал […]

МВР за вчерашната сообраќајка на „Младинска“

На 07.07.2020 во 11.50 часот од ул.„Младинска“ во Струмица се случила сообраќајна незгода во која товарно возило „рено мастер“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.С.(27) од Кочани, удрило во патничко возило „алфа ромео“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Б.Б.(26) од Струмица и во паркирани патнички возила „цитроен ц4“, со струмички регистарски ознаки, и „фолксваген поло“, со бугарски национални ознаки. […]