AMD Strela
River Soft

 

Поранешниот репрезентативец Мазнов нов играч на ФК „Беласица“

Поранешниот репрезентативец Мазнов нов играч на ФК „Беласица“
Објавено на: 12 Aug 2015

Поранешниот репрезентативец на Македонија, а по потекло струмичанец Горан Мазнов, во следната фудбалска сезона ќе го носи дресот на ФК „Беласица“ од Струмица. Инаку Мазнов игра на позицијата напаѓач и се очекува да биде главен двигател во екипата на ФК „Беласица“.

Во својата досегашна кариера, Мазнов има играно за Спартак Москва, Балтика, Дијарбекирспор, Локерен, Том Томск и Керкира. Во Македонија играше во поранешниот шампион Слога Југомагнат, а беше член и на шампионската генерација на Работнички, со кој го оставари најголемиот успех.

Media Flesh

 

ВИДЕО

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден куросан за доо Трајанка“

Струмичани „гуворат„ чуден јазик: „Дај еден…

„Пари турувате ли у телефон?“; „Дај две кутии цигари без заби. Дај друга кутија. Таа ке га гледам ми…

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но наградите ги заобиколија...

Фото-Пејачките со стилот блеснаа во Валандово,но…

Куси здолништа, длабоки деколтеа, високи потпетици, свечени фустани....Вака беа облечени македонските…

Во Дојран немаше игла каде да падне

Во Дојран немаше игла каде да падне

Дојран никогаш не бил пополн и попосетен за првомајските празници. На брегот и бројните сместувачки капацитети…

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија во болница

Инцидент на струмичкото корзо-двајца завршија…

Вечерва околу 23 часот на струмичкото корзо се случи инцидент, во кој двајца засега непознати граѓани…

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри на Охридски трубадури

,,Моја кралице,, и Јордан Митев најдобри…

Фолк пејачот Јордан Митев на фолк-вечерта од фестивалот Охрид фест – Охридски трубадури 2014 со песната…

FACEBOOK